Infrakabína a jej účinky

Infrakabína a jej účinky

  • rheumatismus, kĺbové ochorenia
  • krvný obeh, látková výmena, metabolizmus
  • bolesti hlavy, migréna
  • kožné ochorenia
  • zníženie hmotnosti

Vyhrievací systém infrakabín IGLU produkuje rovnaké infračervené teplo ako slnko. Na rozdiel od slnka však iba také špecifické infračervené žiarenie, ktoré je bezpečné a ktoré Vaše telo absorbuje. Infračervená prehrievacia kabína produkuje nezávadné teplo a navodí zdravé očisťujúce potenie pri relatívne nízkej teplote. Optimálna teplota 50 ºC je dostatočná na vyvolanie výdatného potenia, pričom v kabíne cirkuluje čerstvý vzduch.

Relaxujte!

Nakoľko infračervené teplo sa úplne absorbuje kožou a len málo sa odráža, budete sa v nej potiť o mnoho viac ako v klasickej suchej saune pri 100 ºC. V priebehu relaxácie v infrakabínke príjemné infračervené teplo preniká hlboko do Vášho tela, svalov a väziva, čo spôsobuje ich pružnosť a uvoľnenie.

Bezpečná !

Skutočnosť, že zdravotníci predpisujú teplo vznikajúce infračerveným žiarením na liečbu rôznych chronických chorôb, je nesporným dôkazom toho, že používanie tepla produkovaného infračerveným žiarením je úplne nezávadné!

Prevádzka!

Ďaľšou výhodou sú obrovsky znížené prevádzkové náklady. Pri cykle 5 min. predhriatie a 30 minút pobyt v infrakabínke sú prevádzkové náklady približne 0,20€ !!!

Čo sa stane pri potení ? Potenie je reakcia tela na zvýšenú teplotu, je to prirodzená klimatizácia tela. Pri vyparovaní vlhkosti z povrchu kože a následnom prirodzenom ochladení tela, nastane celá rada zmien v tele za účelom, čo najrýchlejšieho uvoľnenia dostatku tepla. Srdce bije rýchlejšie, tepny sa rozširujú a póry sa otvárajú. Pri intenzívnom potení telo vylučuje odpadové látky, ktoré sa do neho dostali potravou, vodou a dýchaním. 

Vysoko účinná ! Teplo, ktoré vzniká infračerveným žiarením, je rovnaké, ako teplo, ktoré používajú lekári a terapeuti na účelové liečenie svalov a väziva, reumatizmu a ďalších zdravotných ťažkostí.