Príslušenstvo

Filtračné zariadenia

Priezračnosť vody a jej hygienická kvalita je závislá najmä na kvalitnej filtrácii. Filtračné zariadenie musí byť natoľko výkonné, aby povrchové nečistoty, ktoré sú základom pre tvorbu rias a baktérií, boli čo najskôr z bazéna odstránené. Pre tento účel najlepšie slúžia pieskové filtre, ktoré majú dostatočný výkon a dostatok filtračného materiálu, aby vytvorili v bazéne tzv. efekt prúdenia. Tieto filtre sú vyrábané v rôznych veľkostiach a výkonoch.

Protiprúdové zariadenia

Slúžia k lepšiemu využitiu Vášho bazéna. Vďaka protiprúdu sa z domáceho bazéna stáva nekonečná vodná plocha, použiteľná na kondičné plávanie. Protiprúdy sú dodávané v rôznych výkonoch. V neposlednom rade je možné použiť protiprúd ako masážnu stanicu.

 

 

 

Ohrevy 

Ohrevy bazénovej vody slúžia na zvýšenie komfortu a predĺženie kúpacej sezóny pri bazéne v exteriéri alebo pod zastrešením. Pri interiérových bazénoch je ohrev dôležitou súčasťou. Ohrevy sú dodávané podľa použitia média:

  • Elektrický prietokový ohrev
  • Výmenníkový ohrev (vyhrievacím médiom je teplá voda z plynového kotla)
  • solárne kolektory - využite slnečnej energie

Osvetlenie

Bazénové podhladinové osvetlenie je doplnkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnom bazéne. Dokáže z Vášho bazéna vytvoriť žiariacu perlu.

Rebríky

Pre vstup do bazéna je niekoľko variantov. Najjednoduchšie sú nerezové rebríky. Tieto sa dodávajú v závislosti od hĺbky bazénu majú 1-5 stupienkov. Rebríky sú vyrobené z nerezových profilovaných trubiek so stupienkami z nerezu alebo plastu. Podľa plochy okolo bazéna sa používajú rebríky so širokým alebo úzkym madlom.

Navíjacie zariadenia 

Sú vyhotovené z nerezu a slúžia na jednoduchú manipuláciu so solárnymi /zakrývacími/ plachtami. Je možné dodať pevné, prenosné alebo pojazdné navíjacie zariadenie.

Solárne plachty

Na jednej strane solárna plachta zabraňuje rozsiahlemu odparovaniu vody a znečisťovaniu vodnej hladiny na druhej strane sa stará o zohrievanie bazénovej vody prostredníctvom solárneho efektu o 3-5°C. Plachtu je možné prispôsobiť na požadovaný tvar bazénu.

Vysávače, kefy, sieťky

Bazénové vysávače slúžia k vyčisteniu stien a dna bazéna. Ťažké nečistoty, ktoré padnú na dno bazéna je potrebné odstrániť. Vysávače sú dodávané vo viacerých variantoch. V zásade sú ale 3 základné typy: ručný vysávač, poloautomatický vysávač a automatický vysávač. Každý z nich samozrejme ponúka iný komfort čistenia.

Hry

Basketbal, volejbal, vodné pólo, ping-pong, lehátka,…

Vodné atrakcie

Chrliče, gejzíry, masážne lehátka - slúžia na spestrenie chvíľ strávených vo Vašom bazéne